kodeforest

Ender KARATAŞ

İstişare Kurulu Üyesi

  • Russgroup

Ender Karataş Rusya’ya 1992 senesinde gelmiş. İlk, orta ve lise gibi, üniversite öğrenimini de Ankara’da tamamlayan Karataş, Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünden 1989 yılında mezun olmuş. Ender Karataş 1992 senesinde Rusya Federasyonu Novosibirsk «Akademi Gorodok da Nato-Rusya Federasyonu tecrübe  değişimi program çerçevesinde 7 ay görev yürütmüş» .

Görev bitiminin ardındanTürkiye’yedeVakıflarBankasındaçalışmayabaşladı.

Bu yıllarda Rusya tecrübesinin verdiği avantaj ile yeni kurulmakta olan “Vakıf Bank Avrasya yatırımları” bölümünde orta düzey yönetici olarak çalıştı.

1994 yılına gelindiğinde Vakıflar Bankası, Rusya’da muhabir bank arayışındayken Promradtek Bank ile iş birliği yapar. Bu banka ile ortak yatırımlara girilerek Moskova’da bir irtibat servisi açarlar. Bu servisin koordinatörlüğüne getirilen Ender Karataş Moskova’ya gelerek yerleşir.

Ender Karataş, oldukça başarılı bir seyir izleyen yapılanmada 1999 yılına kadar çalışmış.

Geçen 5 senelik devlet hizmeti süresince görevi nedeni ile Moskova da Plihanovskiy ve MKA fakültelerinde Yeni Rusya Hukuku Temel eğitimlerini almış.

Evli ve üç çocuk babası olan Ender Karataş,Rusya nın  toplam 66 şehrinde fiilen çeşitli  amaçlarla bulunmuştur. Halen 2003 senesinde kurulan « RUSSGROUPE» Hukuk bürosu ile  Rusya Federasyonu Adalet bakanlığı denetimi altında Moskova 5. Özel barosuna bağlı olarak Rusya da yaşayan ve ticaret yapan vatandaşlarımıza hukuki hizmetler vermektedir.