kodeforest

Yarım asırlık tecrübe, yüzde yüz yerli sermaye

1964 yılında kurulan ve yarım asrı geride bırakan tecrübesi ve saygın geçmişiyle yüzde yüz yerli sermayeli olup, uluslararası faaliyet gösteren ve Türk markasını geniş bir coğrafyada temsil eden köklü bir ilaç şirketidir Nobel.

Satış pazarlama ve yönetim faaliyetlerini İstanbul’da, üretim ve Ar-Ge faaliyetlerini Düzce’de, hammadde üretimini Çerkezköy’de gerçekleştirmektedir.

İhracatta lider

Nobel İlaç, ithalatın yüksek olduğu ilaç sektöründe 50 ülkeye yaptığı ihracat başarısı ile dış ticaret açığı vermeyen Türkiye’deki tek yerli ilaç firmasıdır.

Küresel bir oyuncu

Uluslararası standartlara göre üretilen etkin ve yüksek nitelikte ürünleriyle, yaşam kalitesini yükseltmeyi hedeflemektedir. 20’den fazla ülkedeki faaliyetlerini, kendi kurduğu temsilcilik ve şirketleriyle yürüten Nobel, gelişimini yeni pazarlarda sürdürecek şekilde stratejik çalışmalarına devam ederken, yurtiçi ve yurtdışında kişisel ve mesleki donanımlı, yaklaşık 2500 çalışanı ile büyük bir aile olarak global hizmet vermektedir.

Bulunduğu her ülkede tüm kadrolarını kendisi oluşturmakta, pazarlama faaliyetlerini birebir Türkiye’deki köklü kurallarıyla gerçekleştirmektedir.

Alanında uzman

Oturmuş kurumsal kimliğine uygun gelişimi önemseyerek bu kimliğe uygun yapıda farklı uluslardan oluşan profesyonel insanları da kadrosuna katıp, sektörel düşünce dünyasını zenginleştirmiş, geleneksel alışkanlıklarımızı gözden geçirip dünya ile uyumlu prensipler yaratarak alanında uzman çalışanlarıyla yeni ufuklar yakalamıştır.

Dünya çapında modern üretim tesisleri

Ulkar Holding bünyesinde yer alan Nobel İlaç’ın dünya açılımındaki ilk adımı Kazakistan’da gerçekleşmiş ve 2002 yılında kurulan Nobel AFF, ülkedeki yabancı sermayeli ilk üretim tesisi olmuştur. Nobel’in gurur kaynaklarından biri olan bu tesis aynı zamanda ülkede iyi üretim standartları GMP sertifikası sahibi olan ilk tesistir. Nobel AFF, Kazakistan’ın 1 milyar dolar seviyesine yaklaşan ilaç piyasasının en büyük ikinci ilaç üreticisi durumundadır. Tesisin yıllık üretim kapasitesi yaklaşık 50 milyon kutu olup 300’ü aşkın çalışanıyla 200’e yakın farmasötik formda 60’dan fazla ürün bulunmaktadır.

Asya coğrafyasında bir başka övünç kaynağımız, Özbekistan’daki kuruluşumuz olan Nobel Pharmsanoat’ta 300’den fazla çalışanıyla, 160’a yakın farmasötik formda 50’den fazla ürün mevcuttur. Nobel Pharmsanoat, Orta Asya’nın en kalabalık ülkelerinden biri olan Özbekistan’da Nobel adını ve markasını kalite ile eşdeğer hale getirmiş tanınan bir Türk markasıdır.

Merkez Ofis


Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:14 Ümraniye 34768 İSTANBUL
Tel : 0216 633 60 00 / Faks : 0216 633 60 01 /

E-posta: bizeulasin@nobel.com.tr