kodeforest

HABER

Dünya Kupası için Moskova’ya gelen Fransız mimarlar tarafından Moskova’daki en güzel metro istasyonlarının listesi hazırlandı.
Moskova Belediye Başkan Yardımcısı, Ulaştırma ve Karayolu Ulaşım Altyapısı Geliştirme Bölümü Başkanı Maxim Liksutov, listenin, Dünya Kupası için Rusya’ya gelen Fransız mimarlar tarafından hazırlandığını söyledi.

Taraftarlar, mobil uygulama “Metro Moskova”yı kullanarak istasyonlar hakkındaki tarihi bilgileri inceledi ve her birini ziyaret etti.

Yabancı taraftarların görüşüne göre Moskova’nın en güzel metro istasyonlarının listesi; “Komsomolskaya”, “Mayakovskaya” ve “Victory Park” olarak sıralandı. “Taganskaya” ve “Pushkinskaya” istasyonları taraftarlar için daha az ilginç bulundu.

Daha önce Moskova metrosunda taraftarlarla en popüler ve sıra dışı sorulardan bir seçki yapılmıştı. Ayrıca Moskova metrolarında turistler için Rusça, İngilizce ve Çince sesli rehber hazırlandı. Rehberli turlar sırasında yabancılar için en güzel metro istasyonlarını tanımak ve onların yapılış tarihlerini öğrenmek mümkün olacak. haber7.ru

Paylaş: