kodeforest

HABER

Rusya Federasyon Konseyi Uluslararası İşler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, Devlet Duma’sından vize merkezlerinin zorunlu akreditasyonuna ilişkin tasarının geri çekildiğini bildirdi.

Belgenin hazırlayıcılarından olan Kosaçev Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, “Biz hala fikrin doğruluğu konusunda eminiz ve bunun yasal olarak oluşturulmasını Rus vatandaşlarının çıkarlarını korumak için arıyoruz. Prensip olarak, vatandaşların kişisel verileriyle ilgilenen ve kime ait olduğu bilinmeyen özel şirketlerin faaliyetleri üzerinde yasal düzenleme ve kontrolün olmadığı bu durum kabul edilemez. Yasa tasarımız ile ilgili neler söylenmedi, hizmet fiyatlarındaki artış yapılmasından merkezlerin kaçınılmaz olarak ortadan kaybolmasına kadar” dedi.

Kosaçev, “Evet, iptal ediyoruz, ama hayır bu fikirden vazgeçmiyoruz ve kesinlikle sonbahar oturumunda buna geri döneceğiz” dedi.

Temmuz ayı ortasında senatörlerden gelen teklif, vize alımı sırasında aracı olarak hareket eden şirketler için zorunlu akreditasyon sağlıyor. Gazetem.ru

Paylaş: