kodeforest

HABER

Moskova Çevre Bölge Valisi Andrey Vorobyov, Ortak İnşaata katılma yasasının sıkılaştırılmasını desteklediğini, bu tedbirin dolandırılmış olan ortak yatırımcıların sorunlarının çözülmesine yardımcı olacağını söyledi.

Vorobyov Ortak İnşaata katılma yasasının sıkılaştırılmasını desteklediğini belirtti. Rusya’da daha önce de konut yapımına ilişkin kuralların önemli ölçüde sıkılaştırılmış olması ile ortak yapım katılımına ilişkin olan değişiklikler yasada yürürlülüğe girdiğini söyledi.

Vorobyov, "Rusya’daki dolandırıcılı ortak yatırımcıların sorunlarının çözülmesi uzun zaman aldı. Ancak, Rusya’da 1 Temmuz’dan bu yana, ortak inşaat alanında yeni yasalar getirildi. Yasanın değiştirilmesinin, Moskova bölgesinde dolandırılmamış emlak yatırımcıları konusunu daima sona erdirmesine yardımcı olması bekleniyor" açıklamasında bulundu.

Rusya Federasyonu İnşaat, Konut ve Kamu Hizmetleri Bakanı Vladimir Yakushev:

"1 Temmuz’dan beri, konut inşaat sektörünü oldukça ciddi bir şekilde düzenleyen yasa yürürlüğe girdi. Mevcut dönemde, birbirini dengelemesi gereken iki görevi çözmeliyiz. İlk görev Rusya’da konut inşaatını şeffaflaştırmak ve aldatılmış ortak yatırımcıları almayı bırakmak, böylece evler ve apartmanlar inşa etmek için prosedürleri biliyoruz" diye söyledi. haber7.ru

Paylaş: