kodeforest

HABER

Rusya'nın kuzey başkenti St Petersburg kent yönetimi ve Türkiye'nin St.Petersburg Başkonsolosluğu Ticaret Temsilciliği, Mart 2020'de St. Petersburg ile Türkiye arasındaki ekonomik işbirliği alanlarını belirleyen ilk iş forumunu düzenleyecek.

Konuyla ilgili açıklamayı St. Petersburg Valisi Aleksandr Beglov yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile yaptığı görüşmede açıklama yapan Rus Vali, konuyla ilgili şu bilgileri verdi: "“Yeni Türk ortakların St. Petersburg pazarına gelmesinden yanayız. Onların kentimizde rahat çalışması için şartlar oluşturmaya hazırız. Kent Dış İlişkiler Komitesi ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Temsilciliği ortaklaşa gelecek yıl bir iş forumu yapmayı planlıyor. Yıllık bir etkinlik olabilir."

Türkiye Büyükelçisi Samsar da ortak iş forumun yapılması fikrini destekleyerek, "Sizleden, kent yöneticilerinden şunu rica ediyoruz: Bu çalışmadan olumlu sonuçlarla elde etmek için hangi sektörlerin St. Petersburg için en önemli olduğunu belirtinz." şeklinde konuştu.

RUS VALİ: İSTANBUL'DA ST.PETERSBURG BİLGİ VE İŞ MERKEZİ AÇALIM

Görüşmede Rus Vali Beglov, St. Petersburg’un Bilgi ve İş Merkezi'nin İstanbul’da açılması, ayrıca Ankara ve İstanbul’da Visit Saint-Petersburg turizm ofisleri kurulması önerisini dile getirdi. "Beglov, "Bu ofisler, Rus elektronik vizelerinin sunulmasıyla birlikte, gezi, sağlık ve kongre turizmi de dahil olmak üzere turizmin gelişmesine de katkı sağlayacağını" belirtti.

FUAD SAFAROV

Paylaş: