kodeforest

HABER

Rusya'ya bağlı Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov Türkiye’nin “Polimeks” Holdingi yetkilileri ile bir araya geldi. Başbakablıkta geçen görüşmede Tataristan Cumhurbaşkanı’nın onayına Kazan’ın tarihi merkezinde inşa edilecek AVM projesinin son hali sunuldu.

Türkiye’nin “Polimeks” Şirketi Tataristan başkenti Kazan’ın tarihi merkezinde,Butlerov ve Nekrasov Caddelerinin kesiştiği bir mekanda alış-veriş merkezi inşa edecek.

“Espace” adı verilen bu çok fonksiyonlu kompleks içersinde alış veriş merkezini, ofisleri, daireler ve gezinti yerleri olacak.

“Polimeks” Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca sözlerine göre, daha önce itirazlara konu olan Mullanur Vahitov heykeli ve onun bulunduğu tepe olduğu gibi korunacaktır. Çünkü burası Kazan’ın korunması gereken ve rekreasyon alanında yer almaktadır.

Tepenin en ucunda bulunan park meydanı ise yeniden inşa edilecek ve  vatandaşlara yönelik bir rekreasyon alanı yaratılacak.

Tepede yer alan Tatarların ünlü satranç ustası Raşit Necmetdinov adını taşıyan satranç okulu ise yeni bir mekana taşınacak.

Proje ile tanışan Rüstem Minnihanov, AVM’nin yeni projesinin her yönden titizlikle hazırlandığını, başkentlilerin tüm isteklerinin yerine getirildiğini bir de projenin şehrin mimarisiyle uyum sağlaması gerektiğini söyledi.

Tataristan Cumhurbaşkanı projenin hayırlı olmasını dileyerek, şirket yetkililerine parkı düzenlerken daha fazla yeşil alan bırakmalarını önerdi. turktatar.com

foto: tataristan.ru

Paylaş: