Dil Seçimi:

Turizm Bakanı Ersoy, Moskova'daki Türkiye Festivali'ne katılacak

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Rusya'nın başkenti Moskova'da bu yıl ikincisi düzenlenecek 'Türkiye Festivali'nde turizmcileri yalnız bırakmayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteği, Türkiye Otelciler Federasyonu'nun (TÜROFED) koordinasyonunda, TÜRSAB başta olmak üzere turizm STK'ları, valilikler, belediye başkanlıkları kalkınma ajanslarının katkıları ve özel sektörün katılımıyla düzenlenen Türkiye Festivali'nin ikincisi, 10-12 Ağustos 2018 tarihlerinde Moskova'da yapılacak.

Türkiye'nin Rusya pazarındaki tanıtımına büyük katkı sağlayacak Türkiye Festivali için Türk turizmciler Moskova'ya akın edecek. 3 gün boyunca değişik aktivitelerle Rus halkı ile buluşacak olan Türkiye, Rusya pazarındaki payını korumak ve bu payı daha da yukarıya taşımak için yoğun mesai harcayacak.

BAKAN ERSOY DA KATILIYOR

Türk turizmcilerinin çıkartmasına sahne olacak Türkiye Festivali'ne, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da katılacak. Rusya Otelciler ve Restorancılar Derneği yöneticileri de açılış programında yer alacak.

Türkiye ve Rusya Federasyonu ilişkilerine katkı sağlamak, Türk kültürünün Rusya Federasyonu'ndaki tanıtımına destek olmak, Türkiye'deki turistik destinasyonları tanıtmak, Türkiye'nin ticari ürünlerinin tanıtımına katkıda bulunmak ve Türk misafirperverliğinden örnekler sunmayı amaçlayan Türkiye Festivali, bu sene ziyaretçi rekoru hedefliyor. Geçen sene 153 bin kişinin ziyaret ettiği Türkiye Festivali'ne bu sene daha fazla ziyaretçi bekleniyor. Geçen sene organize edilen festival, başta Moskova olmak üzere Rusya'da büyük ses getirdi.

Geçen sene büyük ilgi gören Türkiye Festivali, Rus halkının Türkiye'ye ilgisini de gözler önüne serdi. Rusya'da Türkiye'ye ilgiyi artırmak isteyen turizmciler, Türkiye Festivali'ndeki yerlerini alarak Türkiye'nin tanıtımına önemli katkı sağlayacaklar. dha