kodeforest

HABER

Türk Hava Yolları Rusya Genel Müdürü Mefail Deribaş, THY’nin Moskova Genel Müdürlüğü’nden bu yıl içinde ayrılacağını ve tarihi kesin olmamakla birlikte bayrağı başka bir iş arkadaşına teslim edeceğini söyledi.

Türk Hava Yolları Rusya Genel Müdürü Mefail Deribaş, Moskova’da faaliyet gösteren Türk iş dünyasını buluşturduğu iftar yemeğinde TH’nin faaliyetleri hakkında konuklara bilgi verirken THY’nin Moskova Genel Müdürlüğü’nden bu yıl içinde ayrılacağını ve tarihi kesin olmamakla birlikte bayrağı başka bir iş arkadaşına teslim edeceğini söyledi.

Deribaş, konuşmasında “ Özellikle son 10-15 yıldır inanılmaz gelişmeler gösterdik. 60 adet farklı markalarla başladığımız yolculuk Türk Hava Yolları’nda bugün 335 adet Boing ve Air Bus dan oluşan filoya dönüştü. 121 ülkeye uçuyoruz. Belki 122 yada 123 oldu bizde takip edemiyoruz. Çünkü bu senede % 10 büyüme hedefi koyuldu. Bu nedenle daha fazla ülkeye ve noktaya uçmaya çalışacağız. 300 den fazla noktaya uçuyoruz bu 121 ülkeden, 121 ülke bir dünya rekoru ve ikinci en çok uçan hava yolu sadece 90 ülkeye uçabiliyor. 10-15 yıl önce sadece 10 milyon yolcu taşıyan hava yolumuz geçen yıl 70 milyona yakın yolcu taşıdı. Yüzde 10 büyüme hedefimiz olduğu için inşallah 75 milyondan az yolcu taşımayacağız. Her sene hava yolumuzun kalitesi yaklaşık 20 milyon yolcu tarafından anketler yapılıyor ve bizde peş peşe 6 yıl avrupanın en iyi hava yolu şirketi seçildik. Ama hala kalitemizi arttırmaya çalışıyoruz. Nasıl daha kaliteli oluruz bunların yollarını ve çalışmalarını yapıyoruz” dedi.

Deribaş ayrıca konuşmasının devamında  “Dünyanın en büyük havalimanı Türkiye’de açılıyor. İstanbulda açılacak olan hava limanının kapasitesi 200 milyon ve bu dünyanın en büyük yolcu kapasitesine sahip havalimanı olacak. İkinci olan havalimanı Atlanta hava limanı sadece 100 milyon kapasite olduğunu düşünürsek İstanbul’da açılacak havalimanının etkilerini ve meyvelerini toplamaya başlayacağız” diye konuştu.

Mefail Deribaş konuşmasının sonunda “Geçen sene rekoru Rusya’da kırıldı ve 4.8 milyon yolcu Türkiye’ye taşındı. Bunun büyük bir kısmını yani yaklaşık 2.7 milyonunu biz taşıdık. İnşallah bu sene yolcu sayısı 5 milyonun altına düşmeyecek. Arkadaşlar buradan sizlere şunu da söylemek istiyorum. Bu sene merkez ile özel konuşmamız oldu. Tarihi çok kesin olmamakla birlikte bu yıl içinde bayrağı başka bir arkadaşıma devredeceğiz. 2005 yılından beri görev yaptığım Moskova Genel Müdürlüğünden kendi isteğimle ayrılmak istiyorum. Tabi bu gönül bağımızın kopacağı anlamına gelmiyor. Çalışmalarımız kurumun başka görevlerinde her zaman devam edecek” dedi. (Gazetem.ru)

 

Paylaş: