kodeforest

HABER

Emekliye ayrılan THY Rusya Federasyonu Genel Müdürü Mefail Deribaş yazılı veda mesajında bulundu. 13 yıldır THY'nin Rusya'daki çalışmalarını başarılı şekilde yürüten Deribaş duygularını şöyle aktardı: "

2004 yılında dahil olduğum Türk Hava Yolları ailesinde, 2005 yılından itibaren Rusya Federasyonu Genel Müdürü olarak görev yaptım. Bu zaman zarfında; İsveç Lund Üniversitesinde (Ekonomi ve Felsefe dallarında) aldığım akademik eğitimimi, Türkiye'deki önemli finans ve basın yayın kuruluşlarında üstlendiğim yöneticilik tecrübeleriyle harmanlıyarak Ortaklığımıza (THY) aktarmaya çalıştım. Nitekim on üç seneyi aşkın sürdürdüğümüz bu serüvende, dostlarımın özverili katkıları sayesinde bir çok başarıya birlikte imza attık. Aramızdaki dostluğun, dayanışmanın, vefanın ve azmin bir sonucu olarak da kardeşlik hukukunu en iyi şekilde temsil ettik.

Fakat Türkiye'mizin parlayan yıldızı olan Türk Hava Yollarında yürütmüş olduğum bu onurlu vazifeyi, artık noktalama zamanı gellip çattı. Bu minvalde 29 Haziran 2018 tarihi itibariyle emekliliğe ayrılacağımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Görev yaptığım süre içerisinde; özellikle birlikte çalıştığım, benden yakın ilgi ve alakalarını esirgemeyen-kadirşinas mesai arkadaşlarıma, her kademede görev yapan değerli Türk Hava Yolları personeline, Projelerimizi samimiyetle destekleyen İşadamlarına ve Acente Temsilcilerine sevgi, saygı ve şükranlarımı sunar, üzerimde hakkı olan herkesten helalliklerini istirham ederim.

Her hayalinizin gerçek olması, sağlıklı, başarılı, mutlu ve huzurlu bir ömür sürmeniz temennisiyle.

 

Allahaısmaladık…"

Bu arada geçtiğimiz günlerde de Deribaş, THY’nin Moskova Genel Müdürlüğü’nden bu yıl içinde ayrılacağını ve tarihi kesin olmamakla birlikte bayrağı başka bir iş arkadaşına teslim edeceğini söylemişti.

 

Paylaş: