kodeforest

HABER

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma Başkanı Vyaçeslav Volodin, Ankara ziyaretinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Rus parlamenterlerle dostluk grubu kuracağını açıkladı.

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma Başkanı Vyaçeslav Volodin, Ankara ziyaretinin ardından basın mensuplarına ziyaretin sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Volodin, "Duma'da TBMM ile dostluk grubu var, ancak onların böyle bir grubu yok. Bu konuyu görüşmemizde de ele almıştık, şimdi karar alındı, böyle bir grup kurulacak" diye konuştu.

Rusya ve Türkiye parlamenterlerinin arasındaki ilişkilerin potansiyelinin önemine vurgu yapan Volodin, "Türkiye ile parlamenter boyut çerçevesindeki ilişkilerin verdiği olanaklar kullanılmadı. Bugün Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkilerde yükseliş yaşanıyor, fakat parlamentolara gelince, bu alanda yeteri kadar çalışmıyoruz" ifadelerini kullandı.

17-18 Ağustos'ta Ankara'yı ziyaret eden parlamenter heyetine başkanlık eden Volodin, ziyaret çerçevesinde Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmüş, ayrıca TBMM Başkanı Binali Yıldırım'la da ikili görüşme gerçekleştirmişti.

Duma Başkanı Volodin ayrıca Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bugün düzenlenen 6. Olağan Büyük Kongresi'ne katıldı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la da bir araya geldi. sputnik

Paylaş: