kodeforest

HABER

Geliştirdiği eşsiz lezzetler ile aranan ve fark yaratan 160’ın üzerinde şubesi bulunan Tavuk Dünyası, yeni yatırımlarla yurtdışında da büyümeye devam ediyor. Yurtdışında GAGAWA markalı restoranlarıyla hizmet veren Tavuk Dünyası, Rusya’daki altıncı restoranıyla GAGARINSKIY AVM’de hizmet vermeye başladı.

Tavuk Dünyası, tavuk ağırlıklı menüleri, kendine özgü yenilikçi tarifleri, doyurucu tabağı ve uygun fiyatıyla yeme – içme sektöründe kendisinin açtığı kulvarda yurtdışında da büyümeye devam ediyor. 2011 yılında AR-GE ve markalaşma sürecini tamamladıktan sonra 2012 yılı başında ilk şubesini İstanbul’da açan Tavuk Dünyası, 6 yıl içerisinde 162 lezzet noktasıyla yılda 15 milyonunun üzerinde kişiye ulaşıyor. Benzersiz lezzetlerin peşinde, sürekli yeni keşifler yaparak birbirinden enfes tarifler geliştiren Tavuk Dünyası, menülerini, dünyanın farklı mutfaklarından aldığı ilham ile kendi AR-GE mutfağında, baş şefin liderliğinde, özgün marinasyon yöntemi ve dünya lezzetlerini taşıyan gizli reçetelerle hazırlıyor. Tavuk ağırlıklı menüleri, enfes soslu makarna ve taptaze Akdeniz salata ile birlikte lezzeti ve dengeli beslenmeyi bir arada sunan Tavuk Dünyası yurtdışı yapılanması için oluşturduğu GAGAWA markası ile Rusya Moskova Gagarinskiy’de sevenlerine hizmet vermeye başladı. Tavuk Dünyası, Türkiye dışında yapılanma planı doğrultusunda Rusya’da 6. Şubesini açarken, tavuk ağırlıklı menülerinin yanı sıra, başlangıç, kırmızı et, çocuk ve tatlı menüleriyle de Rus damak tadına hitap edecek.

Ödüllü Lezzetleri ile Sağlıklı Türk Mutfağı Örneği

Türkiye ve dünyadan renkli lezzetleri sürekli keşfederek benzersiz tarifler geliştiren Tavuk Dünyası, “Kekiklim”, “Şefin Tavası” ve “Közlüce” ile Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü (The International Taste & Quality Institute – iTQi) tarafından düzenlenen “2018 Üstün Lezzet Ödülü” aldı, Business Initiative Directions (BID) tarafından sektöründe lider kurumlara verilen 2014 International Star for Quality “Uluslararası Kalite Yıldızı” ve Dünya Tüketici Akademisi tarafından verilen 2012 ve 2013 restoran dalı “Gıda Kalite” ve “Kaliteli Marka” ödüllerinin sahibi oldu. 

“Tüm Tüketicilere Tavsiye Ediyoruz” un üye tüketiciler arasında son bir yıl içinde markaya ilgi ve kalite açısından markaların beğeni ve derecesini ölçtürdüğü 2014 yılı restoran dalında “En Çok Beğenilen ve Tercih Edilen Marka” Tavuk Dünyası seçildi.

Karbonhidrat, protein ve sebze içeren “uzun tabakta servis” konseptini Türkiye’de uygulayan öncü restoran zinciri Tavuk Dünyası, tüm ürün çeşitlerinde taze sebze ve baharat kullanarak, konserve ve şoklanmış ürünlere yer vermiyor. Ürünlerinde trans yağ oluşuma meydan vermeden tüm menüler sağlıklı pişirme teknikleriyle hazırlanıyor. Kişiye özel her yeni sipariş için yıkanmış bir tava kullanan Tavuk Dünyası, müşterinin sağlığına da önem veriyor.

Tavuk Dünyası Hakkında

2011 yılında kurulan Tavuk Dünyası, bugün 160’ın üzerinde restoranı ile tavuk ağırlıklı menülerini tüketicilerle buluşturuyor. Kurulduğu günden bu yana, tüketicilere alışılmışın dışında bir konsept sunan Tavuk Dünyası, Türkiye’de yeme – içme sektöründe kendisine yepyeni bir kulvar oluşturdu. Kendine özgü sosları ve uygun fiyatlı menüleri ile Tavuk Dünyası farklı damak tatları ve bütçelere sahip geniş topluluklara hitap ediyor.

Şekerpınar’da yer alan ortak üretim merkezi, yüksek hijyen standartları, denetim sistemi, başarılı dağıtım ağ ve karlı franchising modeli ile Türkiye’de yeme-içme sektörünün öncü firmalarından biri haline gelen Tavuk Dünyası, başarısını uluslararası boyuta taşımak amacıyla oluşturduğu “Gagawa” markasıyla bir çok ülkede faaliyet göstermektedir.

2015 yılında Türkiye’nin önde gelen özel sermaye fonlarından Mediterra Capital ile ortaklığa giden Tavuk Dünyası, Mediterra Capital’in finansal ve stratejik desteğiyle daha da hızlı büyümeyi ve kurumsallaşma çalışmalarını dünya standartlarına taşımayı hedefliyor.

Paylaş: