kodeforest

HABER

Rusya Milli Takımı Teknik Direktörü Stanislav Çerçesov, 7 Eylül'de yapılacak Türkiye-Rusya maçına hazırlandıklarına işaret ederek, "Kendimizi bu maçta kanıtlamamız lazım." dedi.

Rus basınına konuian Çerçesov, "İlk maçımız Türkiye ile. Mazaret peşinde değiliz. Bu ilk maçımızda kendimizi kanıtlamamız lazım. 2018 Dünya Kupası'ndaki sergilediğimiz oyunlarımızın ve Rus Milli Takımı'nı başka bir düzeye taşımamızın, öylesine sıradan bir olay olmadığını kanıtlamamız, ortaya koymamız lazım." şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Futbol Milli Takımı'na 7 Eylül Türkiye-Rusya karşılaşması dahil UEFA Uluslar Ligi ve EURO 2020 maçlarında başarılar dilemişti.

Rusya'nın Kaliningrad kentinde stadyumu ziyaret eden Putin, burada sporla ilgili toplantı yaptı. Rusya Milli Takımı'nın gelecek maçlara iyi hazırlanması gerektiğini vurgulayan Putin, "Önemli olan mücadele ruhu ve dayanışmanın devam ettirilmesi! Önümüzde UEFA Uluslar Ligi ve EURO 2020 maçları var." diye başarılar dilemişti.

Daha önce Rus resmi Rossiya-24 televizyon kanalı, Rusya Milli Takımı'nın UEFA Uluslar Ligi'ndeki ilk maçının 7 Eylül'de Türkiye ile Trabzon'da yapacağını duyurmuştu.

Rus basınına konuşan Rusya Milli Takım Teknik Direktörü Stanislav Çerçesov, maça ciddi şekilde hazırlandıklarını da kaydetmişti.

Daha önce Türkiye Futbol Federasyonunun internet sitesinde yer alan açıklamada da Türkiye ile Rusya arasında 7 Eylül Cuma günü saat 21.45'te başlayacak B Ligi 2. Grup müsabakasının Medical Park Stadı'nda yapılacağı bildirilmişti.

FUAD SAFAROV

Paylaş: