kodeforest

HABER

Rusya Merkez Bankası merkezi Moskova’da bulunan MosuralBank’ın lisansını iptal ederek, bankacılık işlemleri ruhsatını geri aldı. MosuralBank bundan sonra herhangi bir bankacılık işlemi gerçekleştiremeyecek.

Merkezi Moskova’da bulunan şubeleri ise genel olarak Ural Federal Bölgesinde yaygın olan MosuralBank’ın bankacılık yapma işlem lisansı 22 Haziran 2018 Cuma gününden itibaren iptal edildi. Rusya Merkez Bankası yapmış olduğu araştırmalar sonucunda MosuralBank sahiplerinin ve hissedarlarının varlıklarında ciddi bir artış olduğu belirlendi.

Rusya Merkez Bankası MosuralBank sahibi ve hissedarlarına yaptığı araştırmalardan çıkan sonuçtan sonra MosuralBank üzerinde ki araştırmalarını derinleştirme kararı aldı. Araştırma sonucunda bazı mali raporlarda ve banka raporlarında yanlış ve eksik raporlama yapıldığı tespit edildi. Ortaya çıkan sonuçlardan sonra MosuralBank’ın tüm bankacılık işlemlerinin iptal edilmesine karar verdi. 22 Haziran 2018 Cuma sabahı itibariyle tüm bankacılık işlemleri iptal edilen MosuralBank’ın yönetimi geçici bir süreliğine Merkez Bankası’na bağlı çalışan bir yönetim gurubu tarafından idare edilmesi kararı alındı.

Rusya Merkez Bankası yetkililerinin yaptıkları açıklamaya göre, 1993 yılında bankacılık faaliyetine başlayan Rusya Bankalar Birliği üyesi olan MosuralBank’ın bankacılık lisansı süresi süresiz iptal edilmiştir. Rusya Merkez Bankası MosuralBank’ın iflasını önleyebilmek için gerekli tüm tedbirleri almıştır. MosuralBank’ın faaliyetlerini düzene sokmak için bütün gerekçelerini kullanmış, gerekli bütün uyarıları yapmıştır.  Ancak faaliyetleri düzene girmeyen MosuralBank’ın, Rusya Merkez Bankası tarafından bankacılık lisansının iptal edilmesine karar verilmiştir, açıklamasını yaptı.

1993 yılında bankacılık hayatına başlayan MosuralBank, Rusya Bankalar Birliğine üyedir. Ayrıca Moskova Bankalar arası Para Birimi Birliğine ve Dünya Çapında Bankalar arasıFinansal İletişim Topluluğuna üyedir.  Merkez binası Moskova’da bulunan MosuralBank’ın Urals, Kopeysk, Nizhny Tagil ve Verkhnyaya Salda şehirleri gibi bir çok Ural bölgesinde şubeleri bulunmaktadır. haber7.ru

Paylaş: