kodeforest

HABER

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Rusyalı mevkidaşı Konstantin Noskov ile Arjantin’de görüştü. Görüşmede Türkiye’ye yönelik doğrudan yatırımların artırılması, Türk girişimcilerin de Rusya’daki yatırımlarını yoğunlaştırmasına ilişkin çalışma için görüş birliğine varıldı.

20 Dijital Ekonomiden Sorumlu Bakanlar Toplantısı, Arjantin’in Salta kentinde başladı. Dünyanın en büyük 20 ekonomisinin dijital ekonomiden sorumlu bakanlarını bir araya geldiği toplantıda Türkiye’yi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank temsil ediyor.

KARŞILIKLI YATIRIM ZAMANI
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın, Rusya Dijital Kalkınma, Haberleşme ve Kitle İletişim Bakanı Konstantin Noskov ile yaptığı görüşmede, Türkiye Uzay Ajansı’nın kurulumu ve sonrasındaki muhtemel iş birliğinin geliştirilmesi konusu gündeme geldi. Karşılıklı yatırımların da masaya yatırıldığı görüşmede, Türkiye’ye yönelik doğrudan yatırımların arttırılması, Türk girişimcilerin de Rusya’daki yatırımlarını yoğunlaştırmasına ilişkin çalışmaların hızlandırılması konusunda görüş birliğine varıldı. Görüşmede her iki taraf, bilgi teknolojileri ve iletişim konularında çalışma grubunun kurulmasını kararlaştırdı. haber7

Paylaş: