kodeforest

HABER

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ünlü Amerikalı oyuncu Steven Seagal'ı, Rusya ile ABD arasındaki insani ilişkilerinden sorumlu özel temsilci görevine getirdi.

Rus haber portalı Moskva-Baku'ya göre, konuyla ilgili kararnameyi Lavrov  hafta içinde imzaladı. Haberde, resmi olarak görevine 6 Ağustos'ta başlayacak Seagal'ın özel temsilciliği 2020 yılına kadar sürdüreceği belirtildi. Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mariya Zaharova da Facebook sayfasında Seagal ile fotoğrafını paylaşarak, "Meslektaşımla..." notunu düştü. 

Dövüş sanatları ustası da olan Seagal, 2016 yılında Rusya vatandaşlığı belgesini judoya meraklı Devlet Başkanı Vladimir Putin'in elinden almıştı. Kremlin'de Rus pasaportunu Putin'den alan Seagal, Rusya yönetimine şükranlarını iletmişti. Görüşmede Putin, "Sizi kutlamak ve bu küçük jestin ülkelerimiz arasındaki ilişkilerin kademeli olarak normalleşmesinin de bir işareti olabileceği umudunu dile getirmek istiyorum" demişti.

Seagal, büyükannesinin Rusya'nın uzakdoğu bölgesindeki Vladivostok kentinde doğduğunu belirterek, "Rusya ile bağlarımız var"demişti.

FUAD SAFAROV

http://www.medyagunlugu.com/Haber-5025-seagala-diplomatik-gorev.html

Paylaş: