kodeforest

HABER

Rusya'da faaliyet gösteren büyük tur operatörlerinin önemli bir kısmının yüksek sezonda acente komisyonlarını geçici olarak attırdığı belirtildi.

Rubledeki değer kaybından Natalie olayının medyadaki olumsuz yansımasına ve Dünya Kupası'na kadar bir dizi etken nedeniyle düşen tatil talebi, Rusya'daki tur operatörlerini harekete geçidi. Şirketler, acente komisyonlarını geçici olarak arttırarak satışları canlandırmayı planlıyor.

PEGAS EKSTRA YÜZDE 3 KOMİSYON VERİYOR

Komisyonlarda artış yapan Pegas, Sales&Males ile, yüzde 7 komisyon alan acentelere ekstra yüzde 3 komisyon veriyor. Pegas Genel Müdürü Anna Podgornaya, bunun geçici bir artış olduğuna vurgu yaparak, ''Bu kampanyaya 26 Haziran'da başladık. Sınırlı bir ürün yelpazesi ve sınırlı sayıdaki oteller için geçerli. Kampanya, Rusya'da geleneksel olarak satışların düşük seyrettiği dönemde, satışları arttırmayı hedefliyor.'' dedi.

ANEX ACENTELERİNİN KOMİSYONU YÜZDE 10'A KADAR ÇIKABİLİYOR

Rusya'da satışları teşvik etmek için acente komisyonlarını geçici olarak arttıran bir diğer tur operatörü ise Anex Tour oldu. ''Artış hızı'' verilen kampanya ile acenteler, tüm destinasyonlarda yüzde 10'a kadar ek komisyon alabilecek.

TUI RUSYA, ACENTELERİ KENDİ OTELİNİ SATMAYA TEŞVİK EDİYOR

TUI Rusya ise benzer bir kampanyayı kendi otelleri için düzenliyor. Örneğin TUI Sun&Sun Miaosa Gahazal Resort'ü satan acentelere satış fiyatına göre yüzde 2-5 arasında ekstra komisyon veriliyor.TUI Rusya'nın şu anda acentelere ödediği komisyon oranı yüzde 7.

CORAL KOMİSYON ORANINI YÜZDE 9'A ÇIKARDI

Coral Travel ise komisyon oranlarında daha genel bir revizyona gitti. Coral Travel Halkla İlişkiler Müdürü Marina Malkarkova, acente komisyon oranlarını yüzde 9 olarak sabitlediklerini açıkladı.

Coral Travel aynı zamanda, promosyonlara katılan ve iyi satış yapan acentelere yüzde 1-2 oranında ekstra komisyon kazanma fırsatı buluyor. Böylece, Coral Travel'ın ürünlerini satan bir acente, yüzde 11'e kadar komisyon alabiliyor.

INTOURİST ALT SINIRI YÜZDE 7'YE ÇIKARDI

Intourist ise acente komisyonlarında alt sınırı yükseltti. Geçen yıl yüzde 5-6 olan komisyon alt sınırı, bu yıl yüzde 7'den az olmamak üzere revize edildi. Intourist'in komisyonları da şu anda yüzde 9-11 oranında değişiyor.

http://www.turizmguncel.com/haber/rusya'da-satislar-dustu-tur-operatorleri-komisyon-silahina-sarildi-h34985.html

Paylaş: