kodeforest

HABER

Rusya'nın güney kentlerinden Krasnodar'da ENKA Kasabası olarak bilinen Jukov Mikrorayonu, 25.Yılödünümü'nü bayram olarak kutluyor. Kasaba 25 yıl önce Türk ENKA şirketi tarafından Doğu Almanya'da gelen eski Sovyet ordusu personel ve ailesi için inşa edilmişti.

Krasnodar Kent Belediyesi basın bürosundan edinilen bilgilere göre, kasabanın 25. Yıldönümü 7 Eylül'de Aleksandr Pokrışkin anıtı Meydanı'nda kutlanacak.

Konuyla ilgili tebrik mesajında bulunan Krasnodar Belediyesi Prikuban şehir içi ilçe Başkanı Aleksandr Juravlyov, "25 yıl önce, Krasnodar yokuşlarında bu alan askeri kasaba olarak inşa edildi. Bugün ise Prikubansky bölgesinin merkezlerinden biri, faal olarak gelişmekte ve yoğun bir nüfusuna sahip bir kasaba. Kasabada yaşayan her kesin 25.Yıldönümü Bayramı'nı kutluyorum!" duygularını paylaştı.

Kutlama çerçevesinde kasabada çeşitli etkinlikler de yapılacak.

BELEDİYE: ENKA DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA PROJELERE İMZA ATIYOR

Bu arada Krasnodar Belediyesi, kasabanın ENKA tarafından inşa edildiğini vurgulayarak, "Mareşal Jukov mikrorayonu, dünyanın dört bir yanında projelere imza atan Türkiye'nin en büyük inşaat şirketlerinden biri olan ENKA tarafından inşa edildi. Bu nedenle bazı vatandaşlar buraya "ENKA Kasabası" olarak adlandırıyor." şeklinde bilgi verdi.

Öte yandan bölge basını, ENKA'nın çok kaliteli bir kasaba inşa ettiğini de vurgulayarak övgülerde bulundu.

FUAD SAFAROV

Paylaş: