kodeforest

HABER

Rusya'da faaliyet gösteren seyahat şirketi Intravel Stoleshniki, tüm faaliyetlerini durdurdu. Önceden tur operatörlüğü yapan şirketin, son zamanlarda bir rezervasyon merkezi olarak faaliyet gösterdiği öğrenildi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya'da son günlerde yaşanan küçük ve orta ölçekli tur operatörü iflaslarına bir yenisi daha eklendi.

Son olarak, tur operatörü Intravel Stoleshniki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Daha önce, Rainbow Travel, Polar Tour, Natalie Tours, DSBV Tours ve Matruşka Travel tüm faaliyetlerini durdurmuştu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''BİR ÇIKIŞ YOLU BULAMADIK''

''Uzun süredir sürdürdüğümüz faaliyetlerimizi, 132 sayılı Federal Yasa uyarınca ve turistlerin haklarını gözeterek durdurma kararı aldık. Sizlerle birlikte nice krizleri göğüsledik, sonuna kadar savaştık ve bu da bizi her zaman başarıya götürdü. İki aydır sert koşulların hakim olduğu sektörde iki aydır mücadele verdik ancak bir çıkış yolu bulamadık.

Yıllardır tüm yükümlülüklerimizi dürüstçe yerine getirdik, yüksek sayıda tuisti tatile gönderdik. Şu anda bzı müşterilerimizi tatile gönderemeyecek olmamız bizi derinden yaralıyor. Bizi anlayışla katşılayan herkese teşekkür ederiz. Herkese, finansal kayıplarının giderilmesi için yardımcı olcağımıza söz veriyoruz.

50 MİLYON RUBLE TEMİNATI VAR

Şu anda tatilde olan tüm müşterilerimiz sorunsuzca ülkesine dönecek. Diğerleri ise sigorta güvencesinde ve madde 17/4'e göre iadelerini alacak.

Intravel Stoleshniki'nin üç farklı sigorta şirketinde toplam 50 milyon ruble (780 bin dolar) teminatının olduğu belirtildi.

Paylaş: