kodeforest

HABER

Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği, Rusya ile Türkiye arasında ödeme ve anlaşmalarda yerel para birimleri olan ruble ve Türk lirasının kullanılması yönünde imzalanan anlaşmanın önemini vurgulayarak, "Bu anlaşma Moskova ve Ankara arasında önemli bir adımdır." açıklaması yaptı.

Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği resmi facebook sayfasında konuyla ilgili şu bilgi verildi: "Rusya Maliye Bakanlığı: Türkiye ile Rusya arasındaki ticarette ulusal para birimlerinin kullanımına yönelik 4 Ekim’de anlaşma imzalandı.

Rusya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Anton Siluanov ile Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak arasında imzalanan anlaşmayla iki ülke arasındaki ticarette kademeli olarak ruble ve lira kullanımı artırılacak.

Anlaşmanın hedefi uygun mali piyasa altyapısının oluşturulması, iki ülke para birimlerinin ticari kurumlar nezdindeki cazibesinin artırılmasıdır."

Rusya Büyükelçiliği açıklamasında şunları da kaydetti: Anlaşmanın imzalanması, Rusya ile Türkiye arasında karşılıklı yarar sağlayan ve adil ticaret ve ekonomik iş birliğinin daha da genişletilmesi ve geliştirilmesi için önemli bir adımdır."

FUAD SAFAROV

Paylaş: