kodeforest

HABER

Rusya Bayındırlık ve Toplu Konut Bakanı Vladimir Yakuşev, Türk inşaat firmalarının Rusya pazarının önceliği olduğunu kaydetti.

Basına konuşan Rus bakan, daha önce Rusya inşaat piyasasını terkeden Türk şirketlerinin, buradaki varlıklarını yeniden kazanmaya devam ettiğini vurguladı. Rusya Bayındırlık ve Toplu Konut Bakanı Yakuşev, "Şirketlerimizin Türkiye'deki veya Türk şirketlerinin de buradaki faaliyetleri ile ilgili şunu söyleyebilirim: Bazı gelişmeler var."

TÜRK İNŞAAT ŞİRKETLERİ ÇOK GÜÇLÜ

Rus bakan sözlerine şöyle devam etti: "Türk inşaat şirketleri çok güçlü firmalar. Ve Türk inşaat firmaları pazarımızın önceliği."

Bu arada daha önce Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar'la yaptığı görüşmede Rus bakan, Türk inşaat şirketlerinin "Konut ve kentsel çevre" projesinin gerçekleştirilmesinde yer alabileceğini söylemişti.

Büyükelçi Samsar da, Türk şirketlerin Rusya'daki inşaat projelerinde aktif rol oynadığını, söz konusu projelerle ilgilendiklerini kaydetmiş ve ayrıca Rusya Bayındırlık ve Toplu Konut Bakanlığı temsilcilerini Türkiye'ye davet etmişti.

RUS MİLLETVEKİLİ: TÜRK İNŞAAT FİRMALARI RUSYA'NIN KONUT İNŞAARINA OLUMLU KATKILAR SAĞLADI

Rusya parlamentosu alt kanadı Devlet Duması Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Leonid Slutski de, daha önce Bloomberg Businessweek Türkiye’ye yaptığı açıklamada, "ENKA, ANT Yapı, Rönesans, Esta, GAMA ve başka Türk inşaat firmaları Rusya’da çok önemli dev projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Türk inşaat firmaları, Rusya’nın modern tesis, ofis, konut inşaatına olumlu katkılar sağladı. Bu noktada ikili iş birliğimizin artacağına inanıyoruz." şeklinde konuşmuştu.

FUAD SAFAROV

Paylaş: