kodeforest

HABER

Rusya ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında karşılıklı olarak vizelerin kaldırılması konusunda anlaşma imzaladı.

Rusya Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov'a dayandırılarak yayınlanan haberde bakanın, ''Bu anlaşma iki ülke arasındaki turist akışının hızlanması konusunda ek elverişli koşullar oluşturacak.'' ifadelerine yer verildi. Manturov ayrıca, iki arasında daha önce turizm alanında bir iş birliği mutabakatının da imzaladığını hatırlattı.

750 BİN RUS BAE'YE GİTTİ, 2.3 MİLYAR DOLAR HARCADI

Manturov, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamasının devamında, ''Geçtiğimiz yıl Rusya'dan BAE'ye giden ziyaretçi sayısında yüzde 50 artışla 750 bin rakamına ulaştık. Bu da BAE ekonomisine 2.3 milyar dolar kazandırdı. BAE'den Rusya'ya giden turist sayısında da artış olacağına inanıyoruz.'' dedi.

''VİZEYE ZATEN PARA ÖDEMİYORDUK''

Öte taraftan turizm profesyonelleri, imzalanan dökümanın Rusların BAE'ye girişiyle ilgili yeni bir şey getirmediği görüşünde. Yapılan değerlendirmelerde, zaten 2017 yılında bu yana Rusların vize parası ödemeden BAE'ye gidebildiği belirtiliyor.

Öte taraftan, nüfusunun büyük bölümü Schengen bölgesi dahil, dahil dünyanın pek çok ülkesine seyahat edebilen BAE vatandaşlarının Rusya'ya yöneleceğine de pek kimse inanmıyor. turizmguncel

Paylaş: