kodeforest

HABER

Rusya Federasyonu Küçük ve Orta Ölçekli Girişimleri Geliştirme Federal Konsorsiyumu Anonim Şirketi ile Rus ve Türk İşadamları Birliği arasında tecrübe paylaşımı ile işbirliğini amaçlayan memorandum imzalandı.

İmza töreninde RTİB Eş Başkanları Naki Karaaslan ve Sabahattin Yavuz, Yönetim Kurulu üyeleri ile RTİB üyesi banka temsilcileri hazır bulundu.

Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ve Ticaret Başmüşaviri Feridun Başer’in de katıldığı törende Büyükelçi Samsar tarafından yapılan konuşmada söz konusu işbirliğinden memnuniyet duyulduğu ifade edildi.

RTİB Eş Başkanı Naki Karaaslan tarafından yapılan konuşmada, Rusya’da yerleşik RTİB üyesi Türk bankalarının Rusya Federasyonu Küçük ve Orta Ölçekli Girişimleri Geliştirme Federal Konsorsiyumu Anonim Şirketi ile yapacakları işbirliği ile Rusya’da faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli Türk firmalarının kredi ve teminat imkanlarının artacağı ifade edildi.

Rusya Federasyonu Küçük ve Orta Ölçekli Girişimleri Geliştirme Federal Konsorsiyumu Anonim Şirketi Yönetim Kurulu üyesi Nikita Borisoviç Bantsekin tarafından yapılan konuşmada ise KOBİ’lere sağlanan kredi ve garanti imkanları ve diğer destekler hakkında bilgi verildi ve Türk iştirakli firmaların da bu desteklerden yararlanabileceği ifade edildi.

Paylaş: