kodeforest

HABER

Rusya'ya bağlı Tataristan 24-26 Mayıs tarihlerinde Rusya’nın Petersburg şehrinde  düzenlenen XXII Uluslararası Petersburg Ekonomi Forumu’nda 2,3 trilyon rublelik yatırım anlaşması imzaladı.

“Rusya Davosu” olarak da adlandırılan Uluslararası Petersburg Ekonomi Forumu 1997 yılından beri düzenlenegelen Rusya’nın en ünlü ekonomi forumlarından bir tanesi olma ünvanını taşıyor.

Forum birçok ülkenin liderini, ekonomi bakanını, çeşitli şirket başkanlarını, maliyecilerini ve finans uzmanlarını bir araya getiriyor ve Rusya, gelişmekte olan ülkeler ve dünyanın ekonomik sorunlarını görüşmek için önemli bir meydanı oluşturuyor.

Forumu her sene 140’tan fazla ülkeden 10 bin davetli ziyaret ediyor.

Tataristan da bu forumda çeşitli anlaşmalar imzalayarak Rusya Federasyonu’nun en aktiv katılımcısı olarak kendi yerini almış durumda.

Tataristan Sanayi ve Ticaret Bakanı Albert Kerimov’un verdiği bilgilere göre, Tataristan bu sene forum çerçevesinde 2,3 trilyon ruble tutarında en başta Üzbekistan, Moldova ve Petersburg olmak üzere yabancı ve Rusya şirketleri ile 550 tane anlaşmaya imza attı.

Forum çerçevesinde Tataristan delegasyonu 40 tane resmi görüşme gerçekleştirdi. turktatar.com

Paylaş: