kodeforest

HABER

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Basın Sözcüsü Dmitri Peskov, 2 haftalık Bakü tatilinin güzel geçtiğini anlattı.

Moskova'da basına konuşan Peskov, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: "Tatilimden çok memnunum! Yaklaşık iki hafta denizde oldum. En önemlisi ise ailemle birlikte tatil yaptım. Bu da çok nadir oluyor." 

Geçtiğimiz günlerde Peskov ve eşi Tatyana Navka, Bakü'de düzenlenen Uluslararası Jara (Sıcak) Müzik Festivali'ne katılmak üzere Azerbaycan'ın başkentini ziyaret etmişti. Peskov ve eşine, Rus Crocus Group şirketi sahibi Aras Ağalarov'un eşlik ettiği de belirtilmişti. Bu arada söz konusu festival Ağalarov'un oğlu işadamı ve müziksiyen Emin Ağalarov tarafından organize edilmekte.

Basına konuşan Peskov Bakü ile duygularını şöyle anlatmıştı. "Bakü'yü 4 yıl önce ziyaret etmiştim. Bakü çok değilşmiş. Güzel kent. Hatta çok güzel! Azerbaycan da güzel ülke. Bu festivale Rus yıldızlar büyük memnuniyetle katılmakta. Böylece bizler birbirimizi hatırlatıyoruz. Bu da çağdaş dünyamızda çok önemli...Bakü da inanılmaz güzel şehir, aşık oldum!..Bakü'de bulunmaktan mutluyum. Azerbaycan harika bir ülke. Çok uluslu bir ülke. Bakü'yü ilk kez turist olarak ziyaret ediyorum. Bakü güzel ve etkileyici bir kent." 

FUAD SAFAROV

Paylaş: