kodeforest

HABER

Moskova'da gelenekselleşen Proestate Uluslararası Gayrimenkul Yatırımı Forumu'nda konuşan Moskova Hükümeti Yeni Bölge Geliştirme Dairesi Başkanı Vladimir Jidkin, Türk inşaat firmalarının faaliyet, kalite ve fiyat bakımından rakipsiz olduğunu vurguladı.

Ahaber'in haberine göre, 18-20 Eylül tarihleri arasında Radisson Collection Hotel Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen forum, 800'den fazla uluslararası gayrimenkul şirketinden 2 bine yakın uzmanı bir araya getirdi. 200 konuşmacının bilgi ve tecrübelerini paylaştığı forumda, Turkuvaz Medya da Para ve Forbes dergileri ile yerini aldı. Turkuvaz Medya'nın THY ana sponsorluğunda forum içinde düzenlediği özel etkinliğe çok sayıda üst düzey isim katıldı. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Moskova Hükümeti Yeni Bölge Geliştirme Dairesi Başkanı Vladimir Jidkin, Moskova Türk Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı Zeynep Gündüz ve Proestate Forum Direktörü Pavel Goncharov'un birer konuşma yaptığı özel etkinlikte, uluslararası gayrimenkul firmalarının temsilcileri ve yatırımcılar bilgi paylaşımı yapma fırsatı buldu.

Yaptığı konuşmada Türk-Rus ilişkilerinin giderek güçlendiğine işaret eden Moskova Hükümeti Yeni Bölge Geliştirme Dairesi Başkanı Vladimir Jidkin ise, "Türk inşaat firmaları faaliyet, kalite ve fiyat bakımından rakipsiz. Yeni Moskova bölgesi için geliştirilen proje sayısının artışı, hem yüklenici hem yatırımcı olarak Türk firmalarına geniş bir çalışma alanı sünüyor" dedi.

Rusya'nın yeniden inşa edilmesinde önemli rol oynayan Türk müteahhitlik firmaları için yeni iş fırsatları sunan Proestate, Türkiye'deki projelerin uluslararası arenada tanıtımı için de değerli bir platform olarak görülüyor. Rusya pazarı için benzersiz bir network imkânı sağlayan ve bağlantı noktası olarak görülen Proestate, iki ülkenin kentsel dönüşüm ve gelişim alanlarındaki çalışmaları açısından ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlıyor.

https://www.ahaber.com.tr/ekonomi/2019/09/20/turkuvaz-medya-moskovada-insaat-sektorunu-bir-araya-getirdi

Paylaş: