kodeforest

HABER

Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon, Moldova Cumhurbaşkanlığı binasının tamirat çalışmalarına yardım eden Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını iletti.

Moldova Cumhurbaşkanlığı binasında tamirat çalışmalarını yerinde inceleyen Dodon, çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Konuyla ilgili kendi sosyal ağ sayfasında açıklama yapan Moldova Cumhurbaşkanı, çalışmalardan çok memnun olduğunu vurguladı. Dodon, "Hatırlatmam gerekir ki bu çalışmalar bütçe dışı kaynaklarla yapılmakta. Bu bağlamda Türk dostlarıma, özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum ki, bina tamiratnın tam şekilde finanse edilmesine yeşil ışık yaktı." dedi.

ERDOĞAN MOLDOVA'YA ZİYARET YAPACAK

Dodon, Moldova Cumhurbaşkanlığı binasının açılış törenini birlikte gerçekleştirmek için Türkiye Cumhurbaşkanı'nın 27 Ağustos'ta Moldova Cumhuriyeti'ne resmi ziyaret yapacağını da söyledi.

Bu arada geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moldova Cumhurbaşkanı Dodon ile telefonda görüşmüş ve görüşmede, ikili ilişkileri daha da güçlendirmeye yönelik görüş teatisinde bulunulmuştu. Türk basınına göre, görüşmede ortak projelerin ve karşılıklı üst düzey ziyaretlerin önemine işaret eden Erdoğan ve Moldovalı mevkidaşı Dodon'un, ikili işbirliğini her alanda geliştirme kararlılıklarını da teyit ettikleri belirtilmişti.

FUAD SAFAROV

Paylaş: