kodeforest

HABER

 Dünya yazarı Kerim Ülker, Rusya'da Limak'ın son projesini yazdı. 

Daha önce Rusya’nın en zorlu coğrafyalarında bulunan Kuzey Kutubu sınırındaki Novy Urengoi, Sibirya’daki Novo Sibirski, Kemerovo, Rostov on Don’daki Platov, Volgograd, Magadan, Voronej, Tumen-Roshchino, Çin sınırındaki Khabarovks, Kazakistan sınırındaki Çelyabinksi şehirlerindeki havalimanlarını Nihat Özdemir ve Sezai Bacaksız’ın kurduğu Limak Holding’e ait Limak İnşaat üstlendi.

Rusya’nın doğu bölgesini dünyaya açan Limak İnşaat ve Rus ortağı Marashstroy ile birlikte kurduğu LimakMarashstroy LLC, yeni bir projeyi üstlendi. Mineralnye Vody Uluslar arası Havalimanı’nın inşaatını Türk-Rus ortaklığındaki LimakMarashstroy LLC, 13 milyar ruble yani bugünkü kurla 3.3 milyar TL ile kazandı. Proje ile havalimanını saatte bin kişi yılda da 4 milyon kişinin kullanacak.

2025 yılında hizmete girecek olan havalimanı kompleksi, 28 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak. Havalimanı tamamlandığında, 34 iç hat ve 17 uluslararası uçuşa hizmet veren Kuzey Kafkasya'daki en büyük ulaşım merkezi olacak. 

Limak’ın üstlendiği Rusya’daki bir başka yeni proje ise Sibirya’da bulunan Perm kentindeki Shpagin fabrikası. Tesiste bulunan üç binanın cephelerini restore edilecek, kentin Sanat Galerisi'nin olacak. LimakMarashStroy’un yapacağı proje 300'den fazla kişi çalışıyor. Yeni galeri binasının toplam alanı 20 bin metrekareye ulaşacak. 

Paylaş: