kodeforest

HABER

Rusya Liberal Demokratik Partisi (LDPR) lideri Vladimir Jirinovskiy, Türkiye'nin parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişinin ülkenin siyasi hayatına olumlu etki edeceğini söyledi.

Erdoğan'ın bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek göreve başlama törenine katılacak olan Jirinovskiy, Ankara'daki Rusya Bilim ve Kültür Merkezi'nde basına açıklamalarda bulundu.

'TÜM SORUNLARIN DAHA HIZLI ÇÖZÜLECEĞİNİ UMUYORUZ' 

Jirinovskiy, "LDPR olarak güneyimizdeki bölgelere büyük önem veriyoruz. Burada ilk sırada elbette Türkiye var, daha sonra İran, Irak, Suriye, Afganistan geliyor. Tüm iktidarı cumhurbaşkanının elinde toplayan anayasa değişikliğini Türkiye için olumlu buluyoruz. Tüm sorunların daha hızlı bir şekilde çözüleceğini umuyoruz. Erdoğan, gerekli gördüğü her şeyi hayata geçirmek için harika bir imkana sahip" dedi.

'İKİLİ İLİŞKİLERİN HIZLI ŞEKİLDE GELİŞECEĞİNİ UMUYORUZ'

Rus siyasetçi, Erdoğan'la yaptığı görüşmede kendisinin Rusya'ya olumlu baktığı izlenimini edindiğini kaydetti. Erdoğan'ın Batı ile de iyi geliştirmek istediğini ancak Batı'nın buna yanaşmadığını ifade eden Jirinovskiy, "Erdoğan'ın yeni cumhurbaşkanlığı döneminde Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin ticaret, kültür, spor ve gençlik alanları da dahil tüm alanlarda hızlı şekilde gelişmesini umuyoruz. Elbette askeri alanda gelişme yaşanmasını umduğumuz alanlardan biri" diye konuştu. 

LDPR lideri Jirinovskiy'e Ankara ziyaretinde parti üyeleri Vasiliy Vlasov, Dmitriy Savelyev ve Boris Çernılov eşlik ediyor. sputnik

Paylaş: