kodeforest

HABER

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hırvatistan-İngiltere arasında oynanan yarı final maçının son anlarını liderlere cep telefonundan izletirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hakem Cüney Çakır hakkındaki yorumu dikkat çekti.

Zirve öncesinde Brüksel'de NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'le bir araya gelen ABD Başkanı Trump dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Bu arada ilk gün Trump'ın gerginlik yapan açıklamalarıyla geçmesine karşın, 2018 Dünya Kupası'nda oynanan ve 2-1 biten Hırvatistan-İngiltere yarı final karşılaşması liderler tarafından büyük ilgi gördü. 

CÜNEYT ÇAKIR'A BAHANE BULMAYIN

Arnavutluk Başbakanı Rama'nın sosyal medya hesabından "Son Dakika" (Minuta e Fundit) notuyla paylaştığı videoda, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun cep telefonundan maçın son dakikalarını ayaküstü Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Başbakanı Theresa May, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile izlediği görüldü. Karşılaşmanın son anlarını dikkatle takip eden liderler, bir yandan maçı yorumladı.

Videoda, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun, İngiltere Başbakanı May'e maçın hakemi Cüneyt Çakır'ın Türk olduğundan bahsettiği, müsabakanın bitiş düdüğü ile Arnavutluk Başbakanı Rama'nın, finale yükselme şansını kaybeden İngiltere'nin Başbakanı May'i teselli ederek "Dünya Kupası, Batı Balkanlar'a geliyor." yorumunu yaptığı, Merkel'in ise May'i teselli ettiği görülüyor. 

Maçı dikkatle izleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sırada "Hadi bitir şu maçı Çakır" ve May'e espirli bir şekilde, "Yenilirseniz, Türk hakem Cüneyt Çakır'a bahane bulmayın" dediği görüldü. Habertürk

Paylaş: