kodeforest

HABER

Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz bugünlere kirli pazarlıklarla değil, bedel ödeyerek geldik. Hürriyetimizi birileri bize altın tepside sunmadı. Siyasi bağımsızlığımız için verdiğimiz mücadeleyi, şimdi ekonomik bağımsızlığımız için veriyoruz" dedi. Erdoğan, tüm ülkelere milli para ile ticaret çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda konuştu. Ekonomi ve ticarete yönelik mesajlar veren Erdoğan, milli para ile ticaret çağrısı yaptı.

Erdoğan şunları kaydetti: " Savunma sanayii alanında önemli başarılara imza attık. Yüzde 80'lere varan dışa bağımlılığımızı bugün yarı yarıya indirdik. Kötü komşular bizi ev sahibi yaptı.

— Tüm Afrikalı dostlarıma, kardeşlerime söylüyorum. Gelin yerli para, milli parayla ortak iş yapalım. Ülkelerimizi kur baskısından, döviz baskısından kurtaralım. Rusya, Çin, İran gibi ülkelerle yürüttüğümüz müzakerelerde mesafe kaydettik.

Sadece ana ticaret ortaklarımızla değil Afrikalı dostlarımız dahil tüm ülkelerle milli paralar üzerinden ticareti geliştirmeye hazırız. Burada öncelikle sorun nedir? Zihniyeti değiştirmektir. Burada mesele alternatif yolların mümkün olduğuna inanmaktır."

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201810101035600513-cumhurbaskani-erdogan-turkiye-afrika-is-forumu/

Paylaş: