kodeforest

HABER

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında dün gerçekleşen esprili muhabbet bugün gerçek oldu.

Rusya'nın Türkiye'ye sığır eti göndermeye başladığı, ayrıca kümes hayvanı eti sevkiyatı için de ikili çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksey Gordeyev sığır eti ihracatının başladığını, gelecek dönemde ise kümes hayvanı ihracatına başlama umudunun olduğunu kaydetti.

Dün Four Seasons Otel'de, Güney Afrika Cumhuriyeti'nde yapılan 10. Brezilya-Rusya-Hindistan-Çin-Güney Afrika (BRICS) Zirvesi kapsamında ikili görüşme yapılmıştı.

Görüşmede liderler espri de yaptı.

Putin, Erdoğan'a kendisini restorana davet edeceği ile ilgili daha önce verdiği sözünü hatırlattı. Putin, "Sizin bana restorana davet sözünüz vardı." diye espri yaptı.

Erdoğan, "Ben davet ediyorum" diye yanıt verdi.

Bunun üzerine Putin, "Biz sizinle şöyle anlaşmıştık: Et ürünlerimizin sizin piyasaya girmesine izin tanımanızın ardından ve bizim et yemeklerimiz restoranda bulunduğu durumunda o zaman birlikte yemek yeriz." tekrar espri yaptı.

Erdoğan da gülümseyerek, "Büyük memnuniyetle. Sizi beklerim. Dönüşten sonra bu işi halledersek iyi olur, fazla geciktirmeyelim." diye davet etti.

FUAD SAFAROV

Paylaş: