kodeforest

HABER

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Rusya parlamentosu alt kanadı Duma Başkanı Vyaçeslav Volodin ile görüştü.

Konuyla ilgili Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği resmi facebook sayfasında şu bilgi verildi: "AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi akabinde Rusya Devlet Duması Başkanı Vyacheslav Volodin, #Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyıp Erdoğan ile kısa bir görüşme gerçekleştirdi."

Bu arada TBMM Başkanı Binali Yıldırım da, Rusya parlamentosu alt kanadı Devlet Duması Başkanı Vyaçeslav Volodin ile kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıda, Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, KEİPA Türk Grubu Başkanı Cemal Öztürk ile İstanbul Milletvekilil ve Türk Rus Toplumsal Forumu Eş Başkanı Ahmet Berat Çonkar, Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz de hazır bulundu. Toplantı, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti. Görüşmelerde ikili ilişkilerin ele alındığı kaydedildi.

Öte yandan Sputnik haberine göre Volodin, Dışişleri Bakanı Mavlüt Çavuşoğlu’nu Moskova'ya yapacağı bir sonraki ziyarette Devlet Duması'na davet de etti.

Rus delegasyonunun bir üyesi gazetecilere verdiği demeçte, Çavuşoğlu'nun, AK Parti'nin 6. Olağan Kongresi'ne katılan Rus delegasyonunun bulunduğu locaya çıkarak Rusya Devlet Duması'nın Başkanı ile kısa bir görüşme yaptığını belirtti. 

Rus heyetinin üyesi, Volodin ve Çavuşoğlu'nun ikili ilişkilerin gelişmesi konusundaki beklentileri kısaca ele aldıklarını ve bugün kongre sonunda başka bir toplantı yapmaya karar verdiklerini açıkladı.

FUAD SAFAROV

Paylaş: