kodeforest

HABER

“Bir milletin iki diasporası olmaz” sloganı ile düzenlenen DTİK Bakü Toplantısına T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca katılım sağladı.

Söz konusu Toplantıya ayrıca Azerbaycan Diaspora Bakanı Fuad Muradov, T.C. Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar, T.C. Tiflis Büyükelçisi F.Ceren Yazgan, T.C. Nur-Sultan Büyükelçisi Nevzat Uyanık ve DTİK icra kurulu üyeleri Halim Mete, Rona Yırcalı da katılım gösterdi.

DEİK/DTİK Başkanı Nail Olpak, RTİB Eski Başkanı ve DTİK Avrasya Bölge Komitesi Başkanı Ali Galip Savaşır, RTİB Başkanı ve DTİK Avrasya Komitesi üyesi Sabahattin Yavuz, RTİB Ankara temsilcisi ve DTİK Avrasya Komitesi üyesi Mustafa Çalkan, RTİB YK üyesi ve DTİK Avrasya Komitesi üyesi Abdurrahim Güzel söz konusu toplantıda DTİK’i üst düzeyde temsil ederek katılım gösterdi.

Bir sonraki gün DTİK Avrasya Komitesi ile Türkiye- Azerbaycan İş Konseyi arasında yapılan toplantıda ise Türk diasporasının güçlendirilmesine ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.

Paylaş: