kodeforest

HABER

Rusya Çalışma Bakanlığı Rus vatandaşlar için yaptıkları araştırmalardan sonra Asgari Ücret Rakamına zam yapılmasını kararlaştırıldı. 2019 yılı itibari ile Rusya’da Asgari Ücret 117 Ruble artacak ve Asgari Ücret 11,28 Bin Ruble olacak.

Rusya Çalışma Bakanlığının 13 Eylül 2018 tarihinde netleştireceği yasa tasarısı gereğince, 2018 yılının ikinci çeyreğinde emeklililer ve çocuklar için 10.344 Ruble ve çalışan vatandaşlar için 10.444 Ruble olan Asgari Ücret 2019 yılının ilk çeyreğinde On Bir Bin Ruble’ye kadar yükseltilecek.

Rusya Çalışma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Rusya’da Asgari Ücret rakamının yükseltilmesi mecburidir. Rusya Ekonomisinin potansiyel dinamikleri göz önüne alındığında 2018 yılına oranla 2019 yılında maliyetler daha fazla artacak ve vatandaşların geçimlerini sağlamaları daha zor olacaktır.

Yeni Asgari Ücret Rakamları, Vatandaşların gıda ve gıda dışı temel ihtiyaçları baz alınarak hesaplandı. Rusya’da yaşayan vatandaşların daha refah bir seviyede yaşayabilmeleri için ortalama gelirlerinin aylık On Bin Ruble üzerinde olması gerekmektedir. Rusya Hükümeti tüm bunları göz önüne alarak hesaplamıştır açıklaması yapıldı. haber7.ru

Paylaş: