kodeforest

HABER

Muğla’nın Bodrum ilçesi, 26-28 Eylül arasında ‘Rus-Türk Günleri’ne ev sahipliğe yapacak. Etkinlik, iki ülkenin iş ve kültür alanlarında diyaloğunun geliştirilmesi ve turizmde yatırımların artırılmasını amaçlıyor.

Muğla’nın Bodrum ilçesi, Türkiye-Rusya Karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı çerçevesinde önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 26-28 Eylül tarihleri arasında Bodrum’da “Rus-Türk Günleri” gerçekleşecek. Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçiliği, Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Temsilciliği ve Rossotrudniçestvo Rusya Bilim ve Kültür Merkezi Ankara Temsilciliği desteğiyle gerçekleşen etkinliğe, Rusya ve Türkiye`nin turizm ve konaklama sektörünün öncü temsilcileri katılacak. 

Söz konusu etkinlik kapsamında “2019 Rusya-Türkiye Karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı- İşbirliğinin Geliştirilmesi” konulu bir konferans da düzenlenecek. Rus-Türk Günleri programının açılış günü olan 26 Eylül’de düzenlenecek konferansta, turizm ve konaklama sektöründe karşılıklı yatırımların artırılması ve 12 aya yayılması için stratejiler masaya yatırılacak. 

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201909201040218347-bodrumda-rus-turk-gunleri-gerceklesecek/

Paylaş: