kodeforest

HABER

Rusya Federasyonu'na bağlı Dağıstan Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasında ticari işbirliğinin artırılması bağlamında çalışma ve faaliyerler devam ediyor. Bu çalışmalar bağlamıda bölgenin turizm ve yatırım olanakları Antalya'da tanıtıldı.

Bölge makamlarından yapılan açıklamaya göre, Dağıstan Cumhuriyeti Lideri Sergey Melikov'in talimatıyla 27-28 Ekim 2021 tarihlerinde Antalya şehrinde düzenlenen uluslararası turizm fuarı "Antalya Turizm Fuarı"nda (ATF21), Dağıstan heyetine başkanlık yapan Dağıstan Cumhuriyeti Turizm ve Halk Sanatları Bakan Vekili Emin Merdanov, Dağıstan Cumhuriyeti'ne özel "COVID-19: FREE BÖLGE" (!) formatında bir stant sundu.

Dağıstan Cumhuriyeti Turizm ve Halk Sanatları Bakanlığı, Rusya Federasyonu Türkiye Cumhuriyeti Ticaret  Mümessiliği'nin desteğiyle, turizm alanında yatırım tekliflerinin tanıtılması da dahil olmak üzere kapsamlı bir iş gündemi hazırladı.

ANFAŞ fuar merkezinde düzenlenen ATF21 fuarının açılış töreninde konuşan Dağıstan Cumhuriyeti Turizm Bakan Vekili Emin Merdanov, Antalya'nın dünyanın en popüler destinasyonlarından biri olduğunu kaydetti. Merdanov, "Dağıstan Cumhuriyeti yönetimi, Rusya ile Türkiye arasındaki turizm alanında bölgelerarası işbirliğinin geliştirilmesine ve güçlendirilmesine büyük önem vermektedir." dedi.

Bakan Vekili Merdanov, RF Dağıstan ve Antalya'nın ikili işbirliğinin daha da güçlendirilmesine ve geliştirilmesine önemli katkılarda bulunabileceklerine olan güvenini de dile getirdi.

Dağıstan Cumhuriyeti heyeti, bölgenin turizm ve yatırım olanaklarını anlatan çeşitli sergi programı düzenledi. Burada, Rus turistik ürününün ve geleneksel halk sanatları ve zanaat ustalarının ulusal ürünlerinin tanıtımı da geniş şekilde tanıtıldı.

Rusya Federasyonu Türkiye Cumhuriyeti Ticaret  Mümessili Yardımcısı Alaudin Yarahmedov'in de programların düzenlenmesine destek sağlarken, etkinlikte diğer Dağıstan Cumhuriyeti yetkilileri de katıldı.

FUAD SAFAROV

Paylaş: