kodeforest

HABER

Almanya’da Sol Parti lideri ve parlamentodaki milletvekili Sahra Wagenknecht, ABD’nin Rusya’nın kaynakları ile Alman teknolojisinin bir araya gelmesinden endişe duyduğunu, Avrupa’nın Moskova ile iyi ilişkiler geliştirmesi gerektiğini söyledi.

Frankfurter Allgemeine gazetesine konuşan Wagenknecht "ABD, kendi çıkarlarını güdüyor, (ABD Başkanı Donald) Trump'ın gelmesiyle de saldırgan yöntemlere başvurmaya başladılar. ABD'nin çıkarları Avrupa ile çok önemli konularda çelişiyor, bu sadece ekonomik alanda değil. ABD, kaynak arayışıyla gerçekleştirdiği savaşlarla Ortadoğu'yu istikrarsızlaştırdı ve bunu İran'da da yapıyor. Bunlar için öncelikle bedel ödeyen tarafsa Avrupa. Bizim çıkarlarımızla uyuşmayan bir politikaya boyun eğmemeliyiz" ifadelerini kullandı. 

Rusya ile kötü ilişkilerin Avrupa Birliği'ne zarar verdiğini belirten Wagenknecht, Moskova ile iyi ilişkiler geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Wagenknecht "ABD her zaman Rusya'nın kaynakları ile Alman teknolojisinin birleşmesinden korktu, doğru da yaptı" dedi. sputnik

foto AFP

Paylaş: