kodeforest

HABER

15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıldönümü Türkiye'nin Kazan Başkonsolosluğu'nda düzenlenen törenle anıldı.

Törenle ilgili Başkonsolos resmi facebook sayfasında şu bilgi verildi: " 

Saygıdeğer vatandaşlarım,

15 Temmuz başarısız darbe girişiminin ikinci yıldönümü vesilesiyle bugün Başkonsolosluğumuzda toplanmış bulunuyoruz.

Tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, darbe girişimini başarısız kılan milletimizin demokrasi zaferini kutluyoruz.

FETÖ lideri Fethullah Gülen 15 Temmuz’da meydana gelen olayların planlayıcısıdır. Gülen ve taraftarları Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ele geçirmeye çalışmışlar, bunun için 251 kişinin hayatını kaybetmesine ve binlerce vatandaşımızın yaralanmasına neden olan silahla cebir ve güç kullanmaktan çekinmemişlerdir.

15 Temmuz gecesi olanlar bir buzdağının görünen kısmıdır. Eğitimde hayırsever faaliyetler kisvesi altında başlayan ve pek çok yabancı ülkede yerleşen bu örgütün hedefi Türkiye’de paralel bir devlet kurmak ve devletin resmi kurumlarına yerleşmek olmuştur.

FETÖ bağlantılı asker dahil kamu personelinin sadakati millete ve devlete olmamıştır.
Kurulan şirketler ve toplanan bağışlar yoluyla örgüte mali kaynak sağlanmış, basın-yayın organlarıyla kamuoyu yönlendirilmeye çalışılmış, bu yapıyla mücadele etmeye çalışan basın mensupları, akademisyenler, bürokratlar ve silahlı kuvvetler mensupları kamuoyu önünde itibarsızlaştırılmış ve linç kampanyalarının hedefi olmuşlardır.

Kıymetli vatandaşlarım,

15 Temmuz bir rastlantı değildir. Başarısız darbe girişimi Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine sızmış sözde askeri personelin ortaya çıkarıldığı ve ihraç edilmeleri için hazırlık yapıldığı bir dönemde yapılmıştır.

FETÖ’nün faaliyetleri bu örgütün yerleştiği 160’dan fazla ülke tarafından mutlak surette dikkate alınmalı ve gerekli tedbirleri almaları için yol göstermelidir. Birçok ülkede FETÖ yapılanmasıyla ilgili soruşturmalar ve tedbirler devam etmektedir. Bu örgütün küresel suç şebekesi ortadan kaldırılacaktır.

Saygıdeğer vatandaşlarım,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hakları ve sorumlulukları Anayasamızda açıklıkla sayılmıştır. Vatandaş olarak haklarımızı sağlayacak olan Devletimizdir. Ödev ve sorumluluklarımız yine Devletimiz önündedir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti dışında vatandaşlarına hak tanıyacak, aynı şekilde vatandaşlar olarak sorumlu olacağımız bir zümre, grup ve yapı olamaz. Devlet ve millet bu tür yapılara Türk tarihi boyunca izin vermemiş ve bundan sonra da vermeyecektir.

Vatandaşlar olarak sadakatimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne,

Sevgimiz vatanımıza,

Vefamız bize Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet edenlere, bayrağımıza kanlarıyla rengini veren şehitlerimize ve gazilerimizedir.

El üstünde tutacağımız demokrasimiz ve milletimizin iradesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, şehitlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyor; 15 Temmuz başarısız darbe girişiminin ikinci yıldönümü vesilesiyle düzenlediğimiz törenimize katıldığınız için siz değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Ahmet Sadık Doğan
T.C. Kazan Başkonsolosu"

Paylaş: