kodeforest

Savaşır: ''Rusya ile bozulan ilişkileri ısıtacağız''

Dünya Türk İş Konseyi toplantısı yarın İstanbul’da toplanıyor. Konsey toplantısı öncesi Avrasya Komitesi üyeleri Ali Galip Savaşır başkanlığında İstanbul Conrad Oteli’nde bir araya geldi.

Gazetem’in de izlediği toplantıda konuşan Avrasya Komitesi Başkanı Ali Galip Savaşır, Kasım 2011’de yapılan Kurultay’da aldığı Avrasya Komitesi Başkanlığı görevini, komite üyesi arkadaşlarıyla beraber bugüne kadar hakkıyla yapma gayreti gösterdiklerini söyledi.

Yeni dönemde de aday olduklarını ve üyelerin desteklerini beklediklerini ifade eden Savaşır, uçak trajedisi sonrasında bozulan Rus Türk ilişkilerine değindi.

Diaspora görevini yeni dönemde de seçildikleri takdirde sürdüreceklerini ifade eden Savaşır, “Bu yeni dönemde kazanırsak STK’lar olarak Devletleri karıştırmadan Rusya ile bozulan ilişkileri ısıtalım istiyoruz” dedi.

RTİB’den destek

Toplantıya katılan Rus Türk İşadamları Birliği Başkanı (RTİB) Naki Karaslan da sivil toplum örgütlerinde insanı değerlerin yüceltilmesi gerektiğini söyledi.

Rusya ve Türkiye arasında yaşanan olumsuz ilişkilerin düzelmesi için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını da ifade eden Karaaslan, “El ele, kol kola olan iki ülke ilişkileri neden böyle oldu? Bizim Rusya’da devletimizin desteğine ihtiyacımız var.

RTİB olarak her şekilde bu tür çalışmalara destek vereceğiz, arkasında olacağız” diye konuştu.

Paylaş: