Dil Seçimi:

Karaaslan:Türkiye-Rusya ilişkileri birbirinden vazgeçmeyecek

Rus-Türk İşadamları Birliği Başkanımız Naki Karaaslan,RTİB tarafından düzenlenen 'Kararname sonrası şirketlerin Hukuksal Durumları'konulu konferans sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.Karaaslan konuşmasında;

“ Önümüzde daha farklı yasal düzenlemeler var. Belirsizlikler var. Bu toplantıları yapmamızın amacı olaylar nasıl şekillenir ve bu belirsizler kalkacak mı? Su bulanık hala, önümüzde ki Şubat ve Mart aylarında olaylar daha da belirlenecekmiş gibi görünüyor. yaptırımlar ve kanun hükmünde kararnameler çıktı ama kararnamelerde çok belirgin değil. İki tarafta bu yaptırımlardan çok büyük zararlar görüyor. Düzenlemeler yapılacak önümüzdeki dönemde bende onu bekliyorum. Bildiğiniz gibi en önemli konu Türk şirketlerinin devamı ve Türklerin Türk şirketlerinde çalışma yasaları bu konu gündemde bu konu da çok belirgin hale gelmedi” dedi.

Türk ve Rus ilişkileri hiçbir zaman birbirinden vazgeçemeyeceğini belirten Karaaslan  “ Ben şuna inanıyorum iyileştirmeler olacak ama hiçbir şey eski haline dönmeyecek. Daha çok kurallara bağlı olacağız. Bize karşı yapılan esneklikler yeni dönemde olmayacak. Önümüzde ki dönem biraz sıkıntılı olacak öncelikle önümüzde ki 6 ay ama Türkiye-Rusya ilişkileri vazgeçilmezdir. Bu olayların sonunda 2 ülke de birbirinden vazgeçmeyecektir. Bunu da söylemek istiyorum politik kanallar açık olmadığı sürece 2 ülke tarafındaki iş dünyası bu olaylardan çok zarar görecektir. İşin özü gerçekçi olursak politikadadır” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler