ANA SAYFA
RUSYA AYI FUARLARI

RTIB E-MAIL LİSTESİNE ÜYE OLUN
Zaharova: Türkiye Festivali ikili kültürel insani işbirliğinin artırılmasını amaçlıyor
09.08.2018
GERİ
           

Rusya Dışişleri Bakanlığı Resmi Sözcüsü Mariya Zaharova, Moskova'da bu yıl ikincisi düzenlenecek Rusya'da Türkiye Festivali'nin ikili kültürel ve insani işbirliğini artırcağını kaydetti.

Rusya Dışişleri'ndeki haftalık basın toplantısında gazeteci Fuad Safarov'un sorusunu hatırlatan Dışişleri Sözcüsü Zaharova şunları kaydetti: "Geçen haftaki brifingte 10-12 Ağustos tarihlerinde Moskova'da yapılacak Türkiye Festivali ile ilgili soru verilmişti. Türk tarafının bu inisiyatifini alkışlıyoruz. Bu, Rusya ve Türkiye arasındaki karşılıklı kültürel ve insani işbirliğinin artırılmasını amaçlıyor.

Bildiğimiz kadarıyla etkinliğin organizatörü Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı ve ayrıca Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği olmakta. Bu vesileyle daha detaylı bilgi için bu kurumlardan bilgi almanızı tavsiye ediyoruz."

Zaharova sözlerine şöyle devam etti: "Böyle insani projeleri gerçekleştirmek için bir fırsatın olması harika bir şey. Ülkemizin başkentinin böyle benzer festivalleri düzenlenmesi için çok misafirperver olduğunu da belirtmek isterim."