ANA SAYFA
RUSYA AYI FUARLARI

RTIB E-MAIL LİSTESİNE ÜYE OLUN
RF Tataristan Cumhurbaşkanı SEZ “Alabuga”da Türk Şirketi Fabrikasının açılışına katıldı
15.05.2018
GERİ
           

Rusya'ya bağlı Tataristan’ın “Alabuga” Özel Ekonomik Bölgesinde Rusya’nın “Magnitagorskiy Demir-Çelik” Fabrikası ve Türkiye’nin “Coşkunöz Alabuga” Şirketi’nin ortak tesisi olan Çelik Servis Merkezi açıldı. 1 milyar rublelik yatırımla açılan fabrika açılışına Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov da katıldı.

SEZ “Alabuga”da 24. şirket olarak açılan Çelik Servis Merkezinin öngörülen kapasitesi yılda 60 bin ton çelik levha ve sacdan oluşmaktadır.

Projedeki yatırım tutarı 1 milyar rubleyi geçiyor ve bunun yaklaşık 670 milyon rublesi SEZ “Alabuga” tarafından karşılanmaktadır.

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov açılışta yaptığı konuşmada, projenin çok kısa bir zaman diliminde hayata geçirildiğini belirtti.

Bu fabrika bizlere nasıl çalışılması gerektiğini gösteren çok güzel bir örnek. Ve en önemlisi-“Magnitagorskiy Demir-Çelik-Coşkunöz Alabuga” Çelik Servis Merkezinin açılması ile bizim otomotiv endüstrisi için gerekli olan ürünlerin çıkışının lokalizasyonunu sağlamaktır, dedi.

Tesisin açılışına Çilebe Bölgesi Valisi Boris Dubrovskiy, “Magnitagorskiy Demir-Çelik Fabrikası” Genel Müdürü Viktor Raşnikov, “Coşkunöz Holding” A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Erdem Acay, SEZ “Alabuga” Genel Müdürü Timur Şagivaliev, “Ford Sollers” Ortak Şirketi Başkanı Adil Şirinov ve başkalar da katıldı. turktatar,com