ANA SAYFA
RUSYA AYI FUARLARI

RTIB E-MAIL LİSTESİNE ÜYE OLUN
Türklerin gözünden Fotoğraflarla Rusya Sergisi
16.06.2017
GERİ
           

RTİB üyelerimiz Ayhan Öztürk, Ahmet Erol, Ertuğrul Altıntaş ve Kayhan Öztürk; girişimciliklerinin yanında fotograf ve belgeselciliğe gönül vermiş başarılı sanatçılarımız. Dünyanın bir çok ülkesinde yaptıkları belgesel ve fotoğraf çekimleri çeşitli tv ve sergilerde sanat severlerle buluşmakta. 2016 yılının Eylül ayında Dağlık Altay bölgesine yaptıkları geziyi, 3 Haziran tarihinde düzenlenen 54. Nazım Hikmet’i anma etkinlikleri kapsamında Moskovalı Türk ve Rus sanat severlerin beğenisine sundular.
Zorlu doğa şartlarına uyum için iki aylık yoğun bir ön hazırlık dönemi geçiren ekip, bozulmamış doğal güzelliklerini bizlerle tanıştırmak adına 10 gün boyunca Altay Dağlarında fotoğraf ve film çekimi yaptı.

 Grubun sergi ve gezi ile ilgili açıklaması;

"Büyük bir emekle hazırlanan fotoğraf sergimizin, Türk ve dünya şiirinin büyük ustası Nazım Hikmet’in 54. anma töreninde sunulması bizi onurlandırmıştır. Rusya’da yaşayan Türkler başarılı işlerinden söz ettirirken, Nazım Hikmeti anma etkinlikleri de kültür ve sanat alanında Türk toplumunu temsil eden en önemli organizasyonu haline gelmiştir. Sanat; dünyadaki tüm insanları bir noktada buluşturabilen tek ortak değerdir. Eserlerimizin 54. Anma törenlerinde Türk ve Rus toplumu arasında kültür köprüleri kurma vizyonuna katkıda bulunmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Eserlerimizi izleyen tüm Türk ve Rus sanat severlere ve desteklerinden dolayı Rus-Türk İşadamları Birliği'ne özellikle teşekkür etmek isteriz. Rusya’nın farklı yüzlerini sanatseverlerin beğenisine sunmaya devam edeceğiz. ’’

 

Saygılarımızla;

Ayhan Öztürk, Ahmet Erol, Ertuğrul Altıntaş, Kayhan Öztürk


Foto Galeri