Dil Seçimi:

Zaharova: Washington, Moskova’ya 62 kez yaptırım uyguladı

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, son yıllarda Washington’ın Moskova’ya karşı 62 kez yaptırım uyguladığını, ancak Rusya’nın ültimatomlarla korkutulmasının imkansız olduğunu söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova haftalık basın toplantısında, Washington’ın Moskova’ya 62 kez yaptırım uyguladığını ifade etti.

Rusya'nın ültimatomlarla korkutulamayacağını belirten Zaharova “Zaman geçiyor, bahaneler bulunuyor. Daha önce olduğu gibi kolayca ve sorumsuzca yeni yaptırımların getirilebileceğinin farkındayız. Bu arada bizi bunların açıklamasını yapan ABD’li yetkililerin profesyonellik seviyesi korkutuyor” dedi.

Daha önce ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Robert Palladino, 6 Kasım’da Moskova’nın kimyasal silah kontrolü gerekliliklerini yerine getirmediğini ileri sürerek, Kongre ile yeni yaptırımların görüşüldüğünü söylemişti.
Washington’ın en son yaptırım paketi 27 Ağustos’ta yürürlüğe girdi. Yaptırımlara gerekçe olarak İngiltere’nin Salisbury kentinde eski Rus ajan Sergey Skripal ve kızına karşı kimyasal silah kullanımı iddiası gösterildi.
https://tr.sputniknews.com/karikatur/201811081036055499-zaharova-abd-rusya-yaptirimlar-trump/