kodeforest

HABER

Rus parlamentosunun alt kanadı olan Duma adına yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderilen tebrik mesajında, 'Türk halkının Erdoğan tarafından belirlenen gelişim stratejisine açıkça destek verdiği' yorumuna yer verildi.

Rus parlamentosunun TBMM ile işbirliği grubunun koordinatör yardımcısı Dmitriy Savalyev, alt kanadı Duma adına bir tebrik mektubu gönderdi. 

Sputnik'e ulaşan mektupta, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hitaben şu ifadeler yer aldı: "Kesin zaferinizden dolayı sizi yürekten kutlamamıza izin verin. Vatandaşlar, oylarını size vererek, ülkenizin sizin tarafınızdan belirlenen gelişim stratejisine açıkça destek vermiş oldu. Vatandaşlar ayrıca, Türk halkının sosyal ve ekonomik açıdan güçlenmesi için yapılanlara da yüksek not vermiş oldu."

Tebrik mektubu şu ifadelerle devam etti: "Harika liderlik yeteneğiniz ve siyasal bilgeliğiniz sayesinde, Türkiye'nin, refah yolunda ilerleyişine ve Rusya ile dostluk ilişkilerini güçlendirmeye devam edeceğine eminiz. Her bir Türk ailesinin hayatının sadece tatlı endişelerle, mutlulukla ve refahla dolu olmasını yürekten dileriz. Size ve yakınlarınıza da tükenmez bir enerji, sağlık ve iyilik dileriz."

Paylaş: