kodeforest

HABER

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında dün gerçekleşen esprili muhabbete dikkat çeken devlet televizyon kanalı Rossiya, "Etler de gitmeye başladı. Erdoğan ve Putin ne zaman restorana gidecek?" diye sordu.

Haberde sunucu, "Dün Güney Afrika Cumhuriyeti'nde yapılan görüşmede Putin espri yaptı. Putin, Ankara Rus et ürünlerinin ihracatına yeşil ışık yakmasının ardından Erdoğan'ın restoran davetiyesini kabul edeceğini söyledi. 24 saat geçmedi ki Rusya'nın Trürkiye'ye et göndermeye başladığı yönünde haberler geldi. Şimdi geriye şu olay kaldı: Erdoğan ve Putin ne zaman restorana gidecek ve akşam yemeğinde buluşacak?" diye sordu.

Dün Four Seasons Otel'de, Güney Afrika Cumhuriyeti'nde yapılan 10. Brezilya-Rusya-Hindistan-Çin-Güney Afrika (BRICS) Zirvesi kapsamında ikili görüşme yapılmıştı.

Görüşmede liderler espri de yaptı.

Putin, Erdoğan'a kendisini restorana davet edeceği ile ilgili daha önce verdiği sözünü hatırlattı. Putin, "Sizin bana restorana davet sözünüz vardı." diye espri yaptı.

Erdoğan, "Ben davet ediyorum" diye yanıt verdi.

Bunun üzerine Putin, "Biz sizinle şöyle anlaşmıştık: Et ürünlerimizin sizin piyasaya girmesine izin tanımanızın ardından ve bizim et yemeklerimiz restoranda bulunduğu durumunda o zaman birlikte yemek yeriz." tekrar espri yaptı.

Erdoğan da gülümseyerek, "Büyük memnuniyetle. Sizi beklerim. Dönüşten sonra bu işi halledersek iyi olur, fazla geciktirmeyelim." diye davet etti.

FUAD SAFAROV

Paylaş: