Dil Seçimi:

RF Tataristan Cumhurbaşkanı ve Türk Anadоlu Efes şirketi yönetimi ikili işbirliğini masaya yatırdı

Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ve Türk Anadоlu Efes şirketi yönetmi bir araya gelerek ikili işbirliği masaya yatırdı.

Tataristan Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu'ndan edinilen bilgilere, Cumhurbaşkanı Minnihanov, Hükümet Evi'nde Anadolu Efes yönetimini kabul etti. Görüşmede Tataristan Başbakan Birinci Yardımcısı Rüstem Nigmatullin, Tataristan Başbakan Yardımcısı ve Tarım, Köy ve Gıda Bakanı Marat Ahmetov, Tataristan Cumhurbaşkanı Danışmanı Albert Nafigin ve başka Tatar yetkililer de hazır bulundu.

Görüşmede, Tataristan'ın başkenti Kazan'da faaliyet gösteren Anadolu Efes'e ait bira fabrikasının faaliyetleri ve gelecekteki ikili işbirlği ve ortak projeler ile ilgili konular da ele alındı.

Mart ayında da Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Anadolu Grubunun Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda DEİK/Türkiye-Rusya İş Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan ile ortak projeleri ve ikili işbirliğine ilişkin konuları görüşmüştü.

Bu arada 15-16 Mayıs tarihlerinde Minnihanov başkanlığında Türkiye’ye ziyaret gerçekleştiren Tataristan Cumhuriyeti Heyeti İstanbul’da Tataristan-Türkiye ilişkilerinin yeni dönemine iz bırakacak anlaşmalar imzalamıştı.

Tataristan-Türkiye İş Forumu’nda bir konuşma yapan Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov, "Bugün Tataristan-Türkiye işbirliğinin gelişme durumunu ve beklentilerini tartışmak için iyi fırsatlara sahibiz" şeklinde konuşmuştu.

FUAD SAFAROV