Dil Seçimi:

"Bu yıl Rusya'dan üst düzey turist geleceğini düşünüyorum"

Anastasia Petrova Çetinkaya’nın Alanya Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olması ülke ve dünya gündeminde deyim yerindeyse bomba etkisi yarattı.

Ulusal ve uluslararası basının önde gelen isimleri Çetinkaya’yı gazetelerinin birinci sayfalarındaki manşetlerine taşıdı. 

RUSYA 24 ALANYA'YA GELDİ

Rusya Devlet Televizyonu Rusya 24, Alanya Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Anastasia Petrova Çetinkaya ile özel röportaj yapmak üzere Alanya'ya geldi. Çetinkaya ile birlikte Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC), Alanya Kalesi, Tersane gibi Alanya'nın muhtelif yerlerinde çekimler ve röportajlar yapan kanal temsilcileri, Alanya'nın tarihsel ve kültürel değerlerini de ön plana çıkardı.Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nde gazetecilerle sohbet de eden Rus gazeteciler ve Anastasia Petrova Çetinkaya turizme yönelik soruları da cevapladı. AGC Başkanı Gaye Coşkun'un Rus gazetecilere yönelik sorduğu, "Anastasia'nın başkan adaylığı sonrasında, Rusya'dan turist artışı bekliyor musunuz" sorusuna Rus gazeteci Anastasia Yefimova, "Anastasia'nın adaylığı Rusya'da bir numaralı gündem oldu ve büyük merak uyandırdı. Ben kesinlikle bu yıl Rusya'dan üst düzey turist geleceğini düşünüyorum. Rusya'dan Alanya'ya turist gelmeyen bir çok şehir, bu sayede Alanya'yı tanıyacak ve Alanya'ya gelecek. Adeta turist patlaması yaşanacak diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

KAYMAKAM HARPUTLU'YA ZİYARET

Anastasia Petrova Çetinkaya, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu'yu ziyaret etti. Kaymakamlık makamında yaklaşık 1 saat Alanya kaymakamı Mustafa Harputlu ile görüşen Anastasia Petrova Çetinkaya, kış turizmi ve Alanya'nın köylerinde nasıl daha iyi yaşam şartları oluşturulabilir konulu projelerini Kaymakam Harputlu ile paylaştı. 

http://www.gercekalanya.com/alanyanin-rus-baskan-adayi-gundem-yaratti-25628h.htm